Vymůžeme vám odškodnění, na které máte nárok
Při vlakové nehodě může nastat zranění nebo úmrtí cestujícího. Jaké odškodnění může žádat oběť vlakové nehody?
Při vlakové nehodě často nastane zranění cestujícího, ať se již jedná o drobná zranění typu pohmožděnin, přes zlomeniny až po vážná zranění. Právo na odškodnění cestujícího při vlakové nehodě vyplývá především z občanského zákoníku. Právo na odškodnění za zranění pro cestujícího vzniká jak v situaci nehody dvou vlaků nebo v situaci střetu vlaku s vozidlem nebo motocyklem.
Zásadní pro úspěšné odškodnění za zranění cestujícího ve vlaku je prokázání, že cestující cestoval vlakem při nehodě (při vyšetřování nehody policií se přihlásit jako poškozený) a neprodlené vyhledání ošetření. V opačném případě může být komplikované vymáhání odškodnění pro poškozeného cestujícího.
Zranění při vlakové nehodě může způsobit pracovní neschopnost, potřebu návštěv řady lékařů a bohužel také vznik trvalých následků.
Obecně lze tak okruh náhrad odškodnění za zranění stanovit na:
Každý případ je však individuální a je nutné stanovit, které náhrady může poškozený požadovat v jeho konkrétním případě. Kontaktujte nás k posouzení vašeho případu zdarma.
V případě úmrtí cestujícího při vlakové nehodě mohou žádat odškodnění pozůstalí, a to obvykle:
Při určení okruhu náhrad a oprávněných pozůstalých k odškodnění je vhodné opět posoudit individuálně každý případ.
Odškodnění za zranění nebo smrt při vlakové nehodě lze uplatnit u provozovatele vlakového spojení. Pokud vlakovou nehodu zavinil řidič vozidla nebo motocyklu, pak se lze obrátit přímo na pojistitele vozidla viníka nehody.
Každá náhrada odškodnění se uplatňuje v jiný časový okamžik.
Řešíte odškodnění při vlakové nehodě a nevyznáte se ve spleti paragrafů? Můžete se na nás nezávazně obrátit. Konzultace je zdarma.
© JUDR. Zbyněk Drobiš | ochrana osobních údajů | cookies